Неділя, 29.11.2020, 14:10
Вітаю Вас Гість | RSS

Мій сайт

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Друзі сайту
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • Video Tutorials
 • Official Template Store
 • Best uCoz Websites
 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Головна » 2016 » Березень » 25 » Місячник боротьби з туберкульозом
  13:30
  Місячник боротьби з туберкульозом

  Обережно: Туберкульоз!


  Туберкульоз – це серйозне інфекційне захворювання, яке викликають мікобактерії, відомі під назвою палички Коха. Коли хворий на туберкульоз кашляє, палички Коха потрапляють у навколишнє повітря, яке вдихають оточуючі. Це може викликати захворювання.
  Туберкульоз може мати небезпечні наслідки для Вас та оточуючих.


  НАСКІЛЬКИ АКТУАЛЬНИМ Є ТУБЕРКУЛЬОЗ В НАШ ЧАС У СВІТІ?

  Туб1
  В усьому світі туберкульоз залишається однією із важливих медико-соціальних проблем. На початку XXI століття експерти Всесвітньої організації охорони здоров‘я змушені були визнати, що це захворювання несе загрозу не тільки для окремих країн, але й для всього людства.
  Щорічно у 8 -10 мільйонів людей інфікованість мікобактерією спричиняю захворювання туберкульозом, причому 75% хворих складають особи працездатного віку. У 2009 році держави – члени Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) з глибокою занепокоєністю відзначили, що загрозу для глобальної  безпеки в галузі охорони здоров’я становить туберкульоз із стійкістю до протитуберкульозних препаратів.
  В здоровому організмі імунна система ослаблена внаслідок захворювань (ВІЛ – інфекція, анемія, цукровий діабет та інші), стресів, недостатнього харчування, форм поведінки ( зловживання алкоголем тютюнопаління, вживання наркотиків) – людина може захворіти на туберкульоз.

  НАЙПОШИРЕНІШІ СИМПТОМИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ
  • Кашель, що триває 2 тижні і більше.
  • Підвищена температура тіла протягом 7 днів і більше.
  • Задишка, в тому числі і при незначному фізичному навантаженні.
  • Втрата апетиту, постійна втомленість.
  • Безпричинна втрата ваги.
  • Підвищене потовиділення, особливо вночі.
  • Домішки крові в мокроті при кашлі (кровохаркання).
  • Болі в грудній клітці.
  ЧОМУ НЕ ВСІ ЛЮДИ ХВОРІЮТЬ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ?
  Заразитися туберкульозом ще не означає занедужати. Ймовірність захворіти активним туберкульозом у здорової людини, що отримала паличку Коха, складає близько 5% (серед 100 інфікованих протягом життя хворіє 5). У більшості людей, інфікованих мікобактеріями, туберкульоз не розвивається. Єдиним свідченням наявності туберкульозної палички в організмі в цих практично здорових людей є позитивні туберкульозні шкірні проби. У виникненні захворювання в інфікованої туберкульозом людини відіграють роль два фактори: кількість мікобактерій, що потрапили в організм, а також стан захисних сил організму. Кількість мікобактерій залежить від близькості контакту з хворим туберкульозом і масивності наявного в нього бактеріовиділення.
                  На стан захисних сил організму впливає цілий ряд факторів. Існують вагомі докази того, що голодування чи недостатність харчування знижують опірність організму. «Сита людина туберкульозом не хворіє», - говорять у народі. Паління тютюну і вживання алкоголю значно знижують захисні сили організму; такий же вплив спричиняють певні медикаменти, що їх застосовують при  лікуванні деяких захворювань (протипухлинні, гормональні, імунопригнічуючі).
                  До туберкульозу особливо чутливі ВІЛ – інфіковані (серед 100 ВІЛ – позитивних, що інфікувались мікобактерією, 5 захворюють протягом 1 року!). високі ризики мають хворі цукровим діабетом, хворобами органів дихання, психічними захворюваннями, виразковою хворобою шлунка та 12- палої кишки й інші. Стрес і депресія негативно впливають на стан імунної системи, і відносяться до факторів ризику розвитку туберкульозу.

  ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ АБО ВАШІ РІДНІ ПОМІТИЛИ СИМПТОМИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ?
  Необхідно якомога швидше проконсультуватись у сімейного лікаря або лікаря – терапевта! Не намагайтеся займатися самолікуванням, воно не буде ефективним. Не втрачайте дорогоцінний час. Потурбуйтесь про себе та своїх близьких.

  ЯК ЛІКУЮТЬ ТУБЕРКУЛЬОЗ?

  туб2
  Лікування хворого туберкульозом повинно бути:
  • Раннім: має розпочинатись відразу після виявлення захворювання.
  • Безперервним: перерви у лікуванні збільшують ризик прогресування та хронізації туб процесу, фатальних наслідків у рази.
  • Тривалим: стандартний курс неускладненого випадку туберкульозу триває не менше 6 місяців, середньої важкості – до 12 місяців. Випадки із стійкістю до протитуберкульозних препаратів лікуються протягом 20 місяців і більше.
  • Контрольованим: під безпосереднім контролем медичного працівника або волонтера.
  • Етапний: перший етап – інтенсивна фаза. Його метою є зменшення кількості мікобактерій туберкульозу і пригнічення їхнього розмноження. Другий етап – підтримуюча фаза для закріплення досягнутих результатів, досягнення стійкого клінічного ефекту лікування. Не обов’язково  весь період лікування проводити в стаціонарі. Можна лікуватися амбулаторно після припинення бактеріовиділення.
  • Комбінованим: у лікуванні обов’язково використовують комбінацію протитуберкульозних засобів. В інтенсивній фазі призначають одночасно не менше 4 протитуберкульозних препаратів, в підтримуючій – не менше двох.
  • Комплексним: крім антимікобактеріальної терапії, використовують медикаменти, що усувають побічні дії  хіміопрепаратів; при потребі застосовують різноманітні фізіотерапевтичні  процедури, дихальну гімнастику тощо. Хворий має вести здоровий спосіб життя, не порушувати лікувальний режим і повноцінно харчуватись.
  ЧИ МОЖЛИВЕ ПОВНЕ ВИДУЖАННЯ ХВОРИХ?
  В наш час доступні ефективні ліки, які проводяться до швидкого одужання, зменшують ймовірність зараження інших пацієнтів та виліковують 85% - 95% пацієнтів.
  Після 2-х місяців лікування хворий відчуває себе краще. Проте на цій стадії пацієнт ще не вилікуваний. Захворювання знову починає прогресувати, якщо припинити лікування. Лікування потрібно продовжувати щонайменше 6 місяців. Повне виліковування від туберкульозу настає в середньому через 1-2 роки після початку хіміотерапії.  У хворих з обмеженими формами захворювання, чутливими до основних туберкульозних препаратів, вилікування наступає раніше. При відсутності лікування за 5 років гинуть 50% хворих туберкульозом, у 25% нелікований туберкульоз приймає хронічний, неухильно прогресуючий перебіг з наступним фатальним наслідком.
  Будь  яка людина може заразитися туберкульозом де завгодно: вдома, у гостях, на роботі. Основним джерелом інфекції є хворі легеневою формою туберкульозу, що кашляють та виділяють з мокротинням збудника хвороби. Особливо великому ризику зараження туберкульозом піддаються люди, які тривалий час знаходяться в контакті з хворим у погано повітрю вальному приміщенні: у лікарняній палаті чи в колі сім’ї, в тюремній камері, армійській казармі.

  У вас чи у Ваших близьких запідозрили туберкульоз?
  Звертайтеся до лікаря!
  Не намагайтеся займатися самолікуванням!
  Не втрачайте час, потурбуйтесь про себе і своїх близьких.
  Лікування в ранній стадії допоможе уникнути небезпечних
  ускладнень та збільшити шанси на повне одужання.


  Для перегляду представлене відео.

   
  Переглядів: 428 | Додав: Neyton | Рейтинг: 5.0/1
  Всього коментарів: 0
  Ім`я *:
  Email *:
  Код *: