В теперішній час набагато збільшилася кількість випадків захворювань на грип та ГРВІ. Основні симптоми, які турбують хворих — це підвищення температури тіла, пекучі болі в горлі, та походу трахеї, виражений головний біль, надсадний сухий кашель, слабкість, нежить. Частина захворівши одразу звертається до лікаря, а частина намагається подолати недугу самотужки. Нажаль самолікування не завжди є ефектним і досить часто самолікування суттєво погіршує стан хворого. Як правило хворий починає приймати все і одразу. Наприклад: вживають велику кількість жарознижуючих імунопрепаратів, таких як, парацетамол, аспірин, анальгін або комбінованих препаратів. Таких як: флюкольд, колдфлю, фармацитрон і т.д.
В моїй практиці нещодавно були випадки, коли хворий приймав велику кількість жарознижуючих і комбінованих препаратів, що призвело до різкого зниження температури тіла і подальшій втраті свідомості. Хворий був госпіталізований. В іншому випадку, у хворого після прийому парацетамолу в поєднанні з аспірином стан погіршився, виникла блювота. Іноді хворі не звертаються до лікаря і тим самим допускають розвиток ускладнень, таких як: бронхіт, пневмонія, пієлонефрит.
Виходячи з вище сказаного наголошуємо:
- при перших ознаках вірусної інфекції, якомога раніше можна приймати такі ліки як: афлубін, інфлюцид або енгністол – це гомеопатичні препарати і побічних дій у них, практично, не має;
- якомога раніше звертайтеся до свого сімейного дільничного лікаря в амбулаторію або викликайте лікаря додому;
- окремо звертаюся до батьків, які самостійно практикують лікування своїх дітей. Ваша некомпетентність може коштувати здоров’я, а іноді життя вашим дітям;
Коли дитина захворіла, її має оглянути лікар, призначити лікування. Після одужання дитину знову оглядає лікар і тільки після того видається довідка про стан здоров’я в школу, чи дитячий садок. Що стосується профілактики, то вона залежить на 90% від самої людини.
Заходи профілактики:
- ізоляція хворих на ГРВІ;
- використання масок;
- здоровий спосіб життя;
- вживати продуки, які містять велику кількість фітоцидів (часник, цибуля, хрін, овочі, фрукти);
При перших ознаках захворювання звертайтесь до лікаря.
Будьте здорові!
Заввідувач Погребищенської АЗПСМ
Криницька В.Ю.
|