П`ятниця, 26.04.2024, 08:24
Вітаю Вас Гість | RSS

Мій сайт

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    8 ЖОВТНЯ 2015 РОКУ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗОРУ
    Зір - одна з фізіологічних функцій сенсорної системи, за допомогою якої людина отримує 80-90% інформації про навколишній світ. Ця інформація необхідна не лише для повноцінного існування та орієнтування людини, але і для естетичного сприйняття світу, реалізації прагнень.

    8 жовтня 2015 року відзначається Всесвітній день зору, який проводиться з метою привернення уваги до теми сліпоти та порушення зору. Люди мають замислитись про можливості профілактики сліпоти та проблем, пов’язаних із зором, адже три чверті випадків таких захворювань можуть бути попереджені або вилікувані.
    За даними ВООЗ, близько 285 мільйонів людей по всьому світі страждають від порушень зору, з них 39 мільйонів вражені сліпотою. Близько 90% людей, які страждають від порушень зору, живуть в країнах з низьким рівнем доходу. 82% людей, що страждають сліпотою, входять у вікову групу 50 років і старше.
    У 2013 році Всесвітня асамблея охорони здоров'я схвалила «План дій для забезпечення загального доступу до здоров'я очей на 2014-2019 pp.», дорожню карту для держав-членів, Секретаріату ВООЗ та міжнародних партнерів, призначену для зменшення масштабів порушень зору на 25% до 2019 року. Концепція глобального плану дій ВООЗ полягає в побудові світу, де не буде людей з порушенням зору без причин, а люди з неминучою втратою зору зможуть повною мірою реалізувати свій потенціал, а також будуть забезпечені загальним доступом до комплексних офтальмологічних служб.
    У загальній структурі первинної інвалідності в Україні інвалідність внаслідок патології органа зору посідає сьоме місце та складає 4% як серед дорослого так і серед працездатного населення. Основні рангові положення займають наслідки травм органа зору та тяжковиліковні захворювання нейрозорового апарату; такі як глаукома, дистрофії сітківки і зорового нерву, нейропатії та нейрооптикопатії, уроджені аномалії та дефекти розвитку органа зору;
    У Всесвітній день зору, люди мають замислитись про можливості профілактики сліпоти та проблем, пов’язаних с зором, адже три чверті випадків таких захворювань можуть бути попереджені або вилікувані.
    Найбільш вразливі до офтальмологічних захворювань особи, що вже страждають на цукровий діабет та серцево-судинні патології. Як відомо, ці поширені недуги - це хвороби способу життя, яким можна запобігти. Також до поширених причин розвитку сліпоти - це глаукома та травматизм.

     
    Відповідно до Міжнародної класифікації хвороб - 10 (оновленою і переглянутою в 2006 році), існує чотири рівні зорової функції :
    • нормальний зір;
    • помірне порушення зору;
    • важке порушення зору;
    • сліпота.
    Помірні і важкі порушення зору об'єднуються в поняття "Знижений зір", а знижений зір разом із сліпотою представляють усі порушення зору.
    Сліпота - це нездатність бачити. Провідні причини хронічної сліпоти включають катаракту, глаукому, вікову дегенерацію жовтої плями, помутніння рогівки, діабетичну ретинопатію, трахому і захворювання очей у дітей (наприклад, що викликаються дефіцитом вітаміну А). У світі все ширше зустрічається сліпота, що розвивається з віком, а також сліпота, що викликається неконтрольованим діабетом. З іншого боку, в результаті медико-санітарних дій зменшується число випадків сліпоти, що розвивається із-за інфекції. Три чверті усіх випадків сліпоти - можна запобігти або лікувати.
    Причини порушення зору.
     
    У глобальних масштабах головними причинами порушення зору є:
    • нескореговані аномалії рефракції (короткозорість, далекозорість або астигматизм) - 43% ;
    • непрооперована катаракта - 33%;
    • глаукома-2%.
    Хто піддається ризику зору?
     
    Люди у віці 50 років і старше
    Біля 65% усіх людей, що страждають від порушень зору, - це люди у віці 50 років і старше, тоді як ця вікова група складає 20% населення світу. Із зростанням чисельності літнього населення у багатьох країнах все більша кількість людей піддаватиметься ризику порушення зору в результаті хронічних хвороб очей і процесів старіння.
    Діти у віці до 15 років
    За оцінками, 19 мільйонів дітей мають порушення зору. З них у 12 мільйонів дітей порушення зору викликані аномаліями рефракції - станами, які можна легко діагностувати і коригувати. Для 1,4 мільйонів дітей, що сліпі на все життя, потрібні заходи по зоровій реабілітації для їх повного психологічного і особистого розвитку.
    Турбота про зір - це турбота не лише про своє здоров'я, але і про якість життя в цілому.
    За статистикою, приблизно в третині випадків профілактичний догляд і вчасна діагностика могли б завадити розвитку сліпоти.
    Таким чином, профілактичні огляди в офтальмолога щонайменше раз на три роки дозволять запобігти захворюванням зору.
    Ті, чиєму здоров’ю загрожують такі фактори, як спадковість і вік, повинні проходити обстеження частіше. А вагітним жінкам призначають обов’язкові огляди очей мінімум двічі за час вагітності.

    Симптоми захворювань очей
     
    Якщо останнім часом Ви скаржитесь на зір і у Вас спостерігаються критичні симптоми, серед яких: припухлість повік, зміна кольору райдужної оболонки, косі очі, темні плями в центрі поля зору, важкість при фокусуванні на дальніх чи ближніх предметах, подвоєння в очах, свербіння, біль, сльозоточивість очей, мушки чи спалахи, туманне, розпливчасте зображення, важкість адаптації зору в темних приміщеннях, червоний колір очей чи шкіри навколо них, надмірна світлочутливість та інші порушення зору та дискомфортні відчуття, - не зволікай і негайно звертайся до окуліста. Лікар проведе перевірку зору, можливо, направить на додаткові аналізи, поставить діагноз і призначить лікування.

    Харчування
     
    Дослідження свідчать, що збалансоване харчування, регулярне вживання фруктів і овочів покращує стан здоров’я загалом і дозволяє уникати захворювань зору зокрема. Так, наявність в раціоні харчування антиоксидантів (це деякі вітаміни та інші речовини, котрі борються з вільними радикалами) допомагає підтримувати здоров’я очей.

    Збалансований раціон харчування, до якого включено багато овочів і фруктів, запобігатиме захворюванням очей.
     
    Морквяний сік покращує зір - він надзвичайно корисний для тих, чия робота пов’язана з навантаженням на очі. Темний виноград, чорниці, сливи, картопля із синьо-фіолетовою шкіркою містять біологічно активні речовини, які захищають кровоносні судини й зір.
    Екстракт чорниці - біологічно активна добавка, яку традиційно використовують для покращення функціонального стану органів зору та профілактики захворювань зору. Екстракт збагачує органи зору необхідними поживними речовинами, а також позитивно впливає на кровоносну систему.

    Куріння шкодить зору.
     
    Вважається, що куріння провокує розвиток таких вікових захворювань очей, як глаукома, катаракта тощо. Дослідження також свідчать, що кришталик має здатність відновлювати нормальну функцію, коли людина кидає курити. Тож настав час відмовитися від шкідливої звички!

    Профілактика очних захворювань.
     
    Крім регулярних перевірок зору і збалансованого харчування, звертай також увагу на інші фактори, що впливають на здоров’я очей:
    • приділіть увагу освітленню вдома й на робочому місці;
    • робіть спеціальні вправи для органів зору;
    • не забувайте давати відпочинок очам при перегляді телевізора та під час роботи за комп’ютером;
    • ретельно вибирайте сонцезахисні окуляри;
    • не забувайте про прогулянки на свіжому повітрі.
    Якщо ви працюєте за комп'ютером, забезпечте правильні умови роботи - установіть монітор на відстані не менше 60 см від своїх очей і так, щоб його центр був нижче на 10-20 см від рівня вашого погляду. Не забувайте протирати екран чистою вологою серветкою - щоб він не був мутним і не спотворював зображення.
    Для уникнення синдрому «сухого ока» частіше моргайте, а також, закривши очі, робіть ними кругові рухи. Давайте очам відпочити - кожні 2- 3 хвилини відводьте від екрану погляд, а щопівгодини вставайте з-за столу і робіть невеличку розминку.
    Профілактичні огляди в офтальмолога щонайменше раз на три роки дозволить запобігти захворюванням зору.

    Пам’ятайте! Для збереження здатності добре бачити до самої старості багато чого можна зробити вже зараз.
    Бережіть свій зір!