Середа, 24.04.2024, 01:18
Вітаю Вас Гість | RSS

Мій сайт

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
     
    Нирки належать до органів видільної системи і є одними з найважливіших в людському організмі. Це парний орган, розташований по обидва боки від хребта на рівні дванадцятого ребра глибоко під м’язами спини на задній стінці черевної порожнини. Кожна нирка має форму боба, довжина її приблизно - 12 см, товщина - 4 і ширина - 6 см, вага 120-150 грам.
    Нирки беруть участь в обміні вуглеводів і білків, в утворенні біологічно активних речовин, що регулюють рівень артеріального тиску, підтримують хімічний склад і фізичні властивості крові, лімфи, внутрішньоклітинної та міжклітинної рідини.
    Через нирки проходить вся кров близько 360 разів на добу, завдяки чому з організму виводяться кінцеві продукти азотистого обміну, чужорідні і токсичні сполуки, надлишок органічних і неорганічних речовин.
    Аби зберегти нирки здоровими, необхідно знати, які ж прояви хвороби цих важливих органів. Насамперед, це загальна слабкість і швидка втома, зниження (або порушення) апетиту, поганий сон, нічні судоми, набряки на гомілках і ступнях, набряки навколо очей, переважно вранці, сухість і свербіння шкіри, спрага, почастішання сечовиділень, переважно у нічний час (декілька разів за ніч).

    До чинників ризику виникнення захворювань нирок та ниркових судин відносяться: аномалії розвитку сечостатевої системи, гострі та хронічні інфекційні захворювання, алергії та імунні хвороби, зловживання алкоголем, деякі професійні шкідливості, спадковість, екстремальні умови (високі й низькі температури, невагомість тощо).
    Необхідно пам’ятати, що проблема з нирками (симптоми залежать від захворювання, його стадії та наявності супутніх хвороб) є досить серйозною і при виявленні хворобливих симптомів слід невідкладно звернутися до сімейного лікаря, який при необхідності направить до вузького спеціаліста.
    Терапевтичними захворюваннями нирок займаються лікарі-нефрологи.

    У більшості випадків хронічні захворювання нирок протікають безболісно і виявляються абсолютно випадково на підставі досліджень, проведених по іншим скаргам пацієнта, наприклад, через підвищений артеріальний тиск.

    Найбільш частими первинними хворобами нирок є пієлонефрит та гломерулонефрит.
    Проявами хронічного пієлонефриту найчастіше є: біль у попереку, який хворі розцінюють як прояв радикуліту, підвищення температури тіла, Проблеми з сечовипусканням.
     
    Гломерулонефрит, як правило, немає «яскравих» ознак та може проявлятись:
    або появою змін в загальному аналізі сечі (білок, еритроцити, циліндри),
    або появою набряків ніг.
     
    Обов’язковим є контроль артеріального тиску, підвищення якого переноситься хворими набагато легше, ніж при гіпертонічній хворобі, тому нерідко виявляється вперше при випадковому вимірюванні.
    Вторинне ураження нирок, як ускладнення, виникає при наявності у пацієнтів різних хронічних хвороб, таких, як – цукровий діабет, системний червоний вовчак, подагра, гепатити різної етіології та багато іншого.
    Ще стародавні китайські мудреці стверджували, що нирки – джерело здоров’я, тому при виникненні симптомів захворювання нирок необхідна термінова консультація лікаря - нефролога, детальне обстеження, а в разі виявлення хвороби – своєчасне і адекватне лікування.
    Як запобігти хворобам нирок і зберегти їх здоровими? Профілактика полягає, перш за все, у загартуванні організму, своєчасному лікуванні будь яких інфекційних та хронічних захворювань. Важливо ретельно лікувати хронічне запалення мигдаликів (тонзиліт).
    Слід звертати увагу також на стан зубів, придаткових пазух носа й верхніх дихальних шляхів, жовчних ходів, підшлункової залози, жінкам - вчасно лікувати захворювання статевої системи.
    Слід уникати переохолоджень, надмірних фізичних і психоемоційних навантажень, у харчуванні - гострої їжі та алкоголю.
    Коли людина перехворіла на грип або ГРВІ, обов’язково треба зробити контрольний загальний аналіз сечі. Тому, що навіть мінімальні відхилення при цілком задовільному самопочутті й загальному стані можуть бути першими ознаками післяінфекційного ураження нирок. У такому випадку треба беззаперечно дотримувати всіх вказівок лікаря до повної нормалізації результатів аналізу сечі.

    Не можна зловживати гострими стравами, алкогольними напоями, кавою, шоколадом, какао, тощо.
    Перебіг захворювань нирок можна контролювати, що дозволить зберегти здоров’я на довгі роки. Саме від Вас залежить результат лікування. Дуже важливо переглянути своє ставлення до власного здоров’я та змінити стиль життя.
     
    НЕ ПРИЗНАЧАЙТЕ СОБІ ЛІКУВАННЯ
    ЗА ПОРАДОЮ ЗНАЙОМИХ І РІДНИХ.
    БУДЬТЕ УВАЖНИМИ ДО СЕБЕ І
    БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЗДОРОВЯ!