Четвер, 28.03.2024, 20:13
Вітаю Вас Гість | RSS

Мій сайт

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Всесвітній день розповсюдження інформації про проблеми аутизму

    Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму (World Autism Awareness Day) встановлений резолюцією Генеральної асамблеї ООН від 21 січня 2008 року. Мета цієї дати — підкреслити необхідність допомагати людям, що страждають невиліковним захворюванням, і підвищувати рівень їх життя. 

    Чисельність дітей, що страждають аутизмом, висока у всіх регіонах світу і має величезні наслідки для дітей, їхніх родин, громад і товариств. Передбачається, що день 2 квітня спеціалізовані державні і громадські організації повинні присвячувати поширенню інформацію про це захворювання — наприклад, проводити лекції чи випускати буклети. 

    Аутизм — це порушення розвитку нервової системи, яке виявляється протягом перших трьох років життя. Це захворювання діагностується при наявності трьох симптомів: недоліку соціальних взаємодій, порушеною взаємної комунікації, обмеженості інтересів і повторюваного репертуару поведінки. 

    Приклади опису цих ознак можна знайти в історичних джерелах, що з'явилися задовго до введення самого терміна «аутизм» . До прикладу, в записах застільних бесід Мартіна Лютера міститься згадка дванадцятирічного хлопчика, можливо, хворого важкою формою аутизму. Простежуються симптоми хвороби і в описах «дикого хлопчика з Аверона» — Мауглі XVIII століття, що мешкав у французьких лісах і потрапив до людей у ??віці 12 років. 

    Сам термін «autismus» був придуманий швейцарським психіатром Ейген Блейлером в 1910 при описі симптомів шизофренії. В основу цього неолатінізма, що означає «ненормальний самозамилування», він поклав грецьке слово «ауто» («сам»), маючи намір підкреслити «догляд пацієнта в світ власних фантазій, будь-який зовнішній вплив на який сприймається як нестерпний настирливість». 

    У резолюції ООН підкреслюється, що протягом всієї своєї історії організація приділяє особливу увагу поліпшенню добробуту інвалідів, у тому числі дітей із труднощами у розвитку. Так, у 2008 році набула чинності Конвенція про права інвалідів, яка підтвердила фундаментальні принципи загальних прав для всіх.